12.3 C
Kapaklı
Pazar, Kasım 22, 2020
Ana Sayfa Pratik Bilgiler Böbrek Taşı Nasıl Düşer - Böbrek Taşı Düşürme Belirtileri

Böbrek Taşı Nasıl Düşer – Böbrek Taşı Düşürme Belirtileri

Böbrek taşı nasıl düşer? Böbrek taşı düşürme belirtileri, Böbrek taşı ağrısı nasıl oluyor? Börek taşı kanala düşerse ne yapmalı?

Sizlere dört kere böbrek taşı düşürmüş biri olarak böbrek taşı nasıl düşer? Nelerle karşılaşacağımıza dair bilgileri vereceğim. Ayrıca böbrek taşı nasıl kırılır? Böbrek taşı nasıl oluşur? gibi sorularına yaşadığım gerçek olaylar üzerinden bilgiler vereceğim. Böbrek taşı düşürme belirtileriniz varsa yazımı mutlaka okumalısınız.

böbrek taşı resmi
böbrek taşı resmi

Böbrek taşı nasıl oluşur.

Böbrek taşı böbreklerimizin içerisinde oluşur. Aldığımız gıdalarda bulunan etken maddelerin ve bazı bireylerde vücudun ailevi nedenlerden dolayıda yaptığı söylenmektedir. Bende 4 kere bu böbrek ağrısı şikayetlerini yaşadım. Hastanelerde genellikle böbrek taşı düşürme vakaları yan ağrısı şikayetiyle başvuru yapmaktadır. Bundan dolayı özellikle son günlerde vücudunuz susuz kaldıysa, Çok ani hareketler yaptıysanız belki de var olan bir böbrek taşını üreter bölgesine doğru yola çıkarmış olabilirsiniz. Zaten asıl böbrek taşı ağrısı taşın kanala düşmesi ile başlıyor.

Böbrek Taşı ile ilk Tanışmam Nasıl Oldu? Böbrek taşı düşürme belirtileri?

Böbrek taşı düşürme belirtileri nasıl başlar? Böbrek taşının ne olduğunu bilmeyen birine bunun ağrısını anlatmak çok boş bir uğraş olur. Bende anlatanlardan dinlediğimde o kadarda değil doğum ağrısı kadar olamaz derdim. Ta ki 2014 yılı bir yaz gecesi kardeşimle evde halay çektikten sonra sağ tarafıma giren dünyanın en tarifsiz ağrısı başlayana kadar. İlk başta öldüğümü falan zannettim. Böbrek taşı ağrısı vücudunuzda başladığında ambülans çağırma olasılığınız çok yüksektir. Çünkü böbreğinizin idrar yolunuza giden yolu keserek böbreğinizin şişmesine yol açar. Şişen böbrek ise vücuda ekstra bir baskı uygulayarak dünyanın en tarifsiz ağrısını ortaya koyar.

Böbrek Taşı Ağrılarım Devam Etti.

Çok şanlıysanız ilk ağrı hissettiğiniz ilk bir saat içinde bu taşı düşürürsünüz. Yok taşınız her tarafı sivri kristal gibiyse vay halinize. İşte benim ilk taşım böyleydi. İlk gece acil servise gittim. Kan tahlili ve idrar tahlili aldıktan sonra bir anormallik olduğu belliydi. Önce Güçlü bir ağrı kesici ve serum yedim. Sonrasında Tomografi masasına yattım. Sonrasında 6 mm böbrek taşı resmi ile karşı karşıya kaldım. Doktorum sabah geldiğinde taş düşürdüğümü söyledi. Tabi ağrı kesici ve serumlar ile biraz rahatlamıştım.

Böbrek Taşı Kırma Operasyonu Nasıl yapılır sorusuna giden yol – Böbrek taşı nasıl düşer.

Böbrek taşı şikayetiyle hastaneye gittiyseniz inanın grip olmuş birinden bile daha az ilgi odağı oluyorsunuz. Bu zaten taşı düşürecek yapılacak bir şey yok deyip eve gönderiyorlar. Sonrası bol su iç ve hareket et gibi tavsiyeler ile devam ediyor.ilk taş düşürme olayım aynen böyle oldu. Tabi sonrasında evde ağrı ve sancılarla geçen bir hafta oldu. O bir hafta içerisinde 3 kere acil servislere gittim. Sonra düzenli ağrı kesici iğne vurdurmaya başladım. Artık bu taşın normal yollar ile düşmeyeceği ortaya çıkmıştı. Böbrek taşı kırma operasyonu için gün aldım. Böbrek taşı nasıl düşer evde diye soranlar bol bol zıplayıp günde en az 2 litre su içmeleri gerekiyor.

Böbrek Taşı Kırma Operasyonu Detayları

Tabi böbrek taşı kırma günü geldi çattı. Böbrek taşı nasıl kırılır sorusunu her an kafamda ki en büyük soruydu. Tabi Odanın kapısına geldiğimde odanın kapısında Böbrek Taşı Kırma Odası yazıyordu. İçerisinde inanılmaz bir ses geliyordu. Sonra sıra bana girdi. Bir sedyeye uzandım. Koskocaman bir topu getirip sağ böbreğimin bulunduğu bir yere dayadılar. Sonrasında operasyon başladı. O anda öyle sert taş kırar gibi bir ses çıkıyordu ki. Sanırım ses dalgaları ile kırıyordu. Ancak ağrı hissetmeye başladım. San ki bir şey tokmakla sağ böbreğime vuruyordu. Böbrek taşı kırma operasyonu ağrı yaparmı? Böbrek taşı kırılırken ağrı hissediliyor mu? Sorusu cevaplanmıştı. Çok yüksek seviyede olmasa da bir ağrı hissettim. Bu operasyon beni sersemletmişti. Operasyondan sonraki ilk idrarım inanılmaz kanlı oldu. Ancak o anda taşımın parçalar halinde düştüğü bilgisini doktorum verdi. Böbrek taşı kırma operasyonunda taş kırılıyor. Ancak kırık parçalar böbrekte kalıyor. Bunların tamamını parçalı halde vücudumuzdan zamanla atıyoruz. Bu Operasyondan sonra biraz rahatladım. Böbrek taşlarımı bu sayede ilk seferinde düştü. Ancak bu durumdan sonra 4 kez daha böbrek taşı düşürdüm.

Böbrek taşı ağrısına ne iyi gelir?

4 kez böbrek taşı düşürmüş biri olarak böbrek taşı ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabı vücudunuzu susuz bırakmamanız ve dengeli beslenmenizden geçiyor. Özellikle kırmızı eti çok yiyorsanız diğer insanlara göre daha fazla risk grubundasınız. Tabi birde ailevi hikaye durumu var. Kimisi ne yaparsa yapsın kronik diyebileceğimiz nedenlerden böbrek taşı ile karşı karşıya geliyor.

Böbrek Taşı Kanala Düşerse Ne Yapmalı? Böbrek Taşı nasıl düşer kanaldan?

Böbrek taşı kanal düşerse ne yapmalı diye soruyorsanız yapmanız gereken çok basit bol bol su içerek taşı hareket ettirmek için evde bol bol egzersiz yapmanız gerekiyor. Bu sayede içtiğiniz su ve hareket ile taş üreter denilen kanalda idrar torbasına düşüp bu beladan kurtulursunuz. Birçok kişiler kanala düştükten sonra Gilaburu böbrek taşına iyi gelir diyor. Fakat ben hiç denemedim.

Değerli okurlarım ben doktor değilim. Sizlere bu yazımda yaşadığım ilk böbrek taşı düşürme anımı ve başımdan geçenleri anlattım. Böbrek taşı nasıl düşer sorusunun cevabını bulduğunuza düşünüyorum. Böbrek taşının oluşması da düşmesi de tamamen sizin vücudunuz la ne kadar barışık olduğunuza bağlı ben ilk böbrek taşımı çok zor düşürdüm. Allah tüm böbrek taşı ağrısı çekenlere yardım etsin. Kalın Sağlıcakla.

Tekirdağ’ın şirin şehri Kapaklı ile ilgili tanıtım yazımı okuyabilirsiniz. Yada böbrek taşı ile ilgili wiki sayfasından bilimsel bilgiler alabilirsiniz.

Bim Aktüel 24 Nisan Kataloğuna bakmak ister misiniz?

Çerkezköy B sınıf ehliyetli iş ilanları sayfama bakmak isterminisiniz?

Murat Hozer

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlar Popüler

Kapaklı Nerede – Kapaklı’ya Nasıl Gidilir?

Kapaklı Nerede? Kapaklı'ya nasıl gidilir? Tekirdağ Kapaklı nerede? Kapaklı'da kalacak yerlerin listesi nedir? sorularının cevaplarını yazımda bulabilirsiniz. Kapaklı Hakkında yazılarım. Kapaklı Nerede? Tekirdağ iline bağlı Marmara...

Kapaklı Taksi Durakları – Kapaklı Taksi Numaraları – Taksi Çağır

Kapaklı Taksi Durakları Kapaklı'da yaşayan 100 binin üzerinde vatandaşa hizmet vermektedir. Toplu taşımanın yeterli olmadığı yer ve zamanlarda acil durumlarda hemen telefona sarılarak bize...

Kapaklı Web Tasarım – GOOGLE ÜST SIRA GARANTİLİ

Kapaklı web tasarım hizmetlerim ile gelişen teknolojilere uyum sağlayarak web sitelerinizi tasarlıyorum. Günümüz teknolojilerinin hızla gelişmesi ve internetin önemi her geçen gün artıyor. E-ticaret,...

Kapaklı Corner Park Sinema Salonu Seansları

Kapaklı Corner Park Sinema Salonu İsmetpaşa Mahallesi Corner Park alışveriş merkezi içerisinde bulunmaktadır. Corner Park Sinema Seansları günün belli bölümlerini kapsamaktadır. Aynı anda Kapaklıda açılmış...

Son Yorumlar