Ana Sayfa Kapaklı Kapaklı Nerede - Kapaklı'ya Nasıl Gidilir?

Kapaklı Nerede – Kapaklı’ya Nasıl Gidilir?

Kapaklı Nerede? Kapaklı’ya nasıl gidilir? Tekirdağ Kapaklı nerede? Kapaklı’da kalacak yerlerin listesi nedir? sorularının cevaplarını yazımda bulabilirsiniz.

Kapaklı Hakkında yazılarım.

Kapaklı Nerede? Tekirdağ iline bağlı Marmara ve Karadeniz’in ortasında kalan nüfusu yüz binin üzerinde olan bir ilçedir. Marmara Bölgesinde yer alır. Akhisar Kapaklı Köyü ile sürekli karıştırılmaktadır. Trakya’da yer almaktadır. 1986 yılında belde, 2014 yılında ise ilçe statüsü kazanmıştır. Mahalleleri Bahçeağıl, Fatih, Cumhuriyet, Atatürk, İnönü, İsmetpaşa, Bahçelievler, Karaağaç, Karlı, Kazım Karabekir, Mimar Sinan, Pınarça, Uzunhacı ve Yanıkağıl mahallesidir. En Kalabalık nüfusun en yoğun olduğu mahalle Cumhuriyet mahallesidir. 

İSTANBUL’DAN KAPAKLI’YA NASIL GİDERİM

İstanbul’dan ulaşmak için 2 seçeneğiniz var. İlk seçeneğiniz Çevreyolu üzeriden geleceksiniz. İkinci seçeneğiniz ise Eski İstanbul Asfaltı üzerinden Silivri’den geleceksiniz. Ben ilk tercihi tavsiye ediyorum. Silivri yolu çok bozuk tavsiye etmiyorum. Çevre yolunu kullanabilirsiniz. Çerkezköy’ün hemen arkasından geçen otoban ile Kapaklı’nın girişi olan Yıldızkent Kavşağına kadar gelebilirsiniz. Yolu hiç bırakmadan dümdüz giderseniz Pınar Bulvarı üzerinden İlçe Belediyesi’ne ulaşabilirsiniz. Bu sayede Kapaklı nerede sorusunun cevabını da aldık.

KAPAKLI HOTEL APART TAVSİYEM

Hotel tavsiyelerim ise öncelikle Organize’de bulunan Business Hotel ve Corner Park alışveriş Merkezi üzerinde bulunan Hawthorn Hotel ile İlçenin içerisinde bulunan Can Hotel olacaktır. Tavsiye sırama göre iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir. Kapaklıda Apart Pansiyon, günlük kiralık evde kalmak istiyorsanız. Sahibinden.com sitesinden yararlanabilirsiniz.

(Fabrikalarda ziyaretçi iseniz)Hawthorn Hotel :(0282) 717 75 55
(Fabrikalarda ziyaretçi iseniz)Busines Hotel :(0282) 717 86 86
(şehir içinde ziyaretçi iseniz)Can Hotel :(0282) 717 66 44

KAPAKLI BELEDİYESİ NEREDE? KAPAKLI BELEDİYESİ HANGİ PARTİ?

Kapaklı Belediyesi İnönü Mahallesi Eski Camii Caddesi üzerinden bulunmaktadır. İstanbul üzerinden geliyorsanız Yıldızkent Kavşağından yolunuzu bozmadan direk Pınar Bulvarına girerek Belediye Meydanına ulaşabilirsiniz. Hemen solunuzda Belediye binasını görebilirsiniz. Belediye Başkanı 2019 yılında yapılan seçimlerde Ak Parti’den aday olan Mustafa Çetin olmuştur. Kapaklı Belediyesi İletişim bilgilerini aşağıda belirteceğim. Ayrıca Kapaklı Belediyesi İşçi Alımı ilanları için Kapaklı Belediyesi web sayfasına bakabilirsiniz. Kapaklı Belediyesi e imar işleriniz içinde Belediyeye ait E-BELEDİYE hizmetine ulaşabilirsiniz. Telefon ile destek almak isteyenler  444 80 59 nolu telefonlardan iletişim kurabilirler. Ayrıca Belediyeye ait Kapaklı Belediyesi Ortaokulu ve Kapaklı Belediyesi Anaokulu eğitim hizmeti vermektedir. Kapaklı Posta Kodu 59510 dur.

İletişim Bilgileri;

No: 4-6 Kapaklı/TEKİRDAĞ
Fax: 0 282 717 11 16
Çağrı Merkezi: 444 80 59
KEP Adresi : kapaklibelediyesi@hs01.kep.tr

"<yoastmark

Kapaklı Belediye Başkanı

2019 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi adayı olan ve 15 yıl Belediye Başkanlığı yapan İrfan Mandalı’yı geride bırakan Mustafa Çetin Belediye Başkanı olmuştur.

Kapaklı 2019 seçim sonuçlar;

Ak Parti Mustafa Çetin: 35552 oy %53,96

Chp İrfan Mandalı: 27094 oy %41,12

oy aldılar.

SOSYAL HAYAT

İlçenin nüfusunun büyük bir bölümü ilçeye çok yakın olan Organize Sanayi Bölgesinde işçi olarak çalışmaktadır. Vardiya düzeninin etkilerinin en çok görüldüğü sosyal olarak çok aktif bir ilçe değildir. Özellikle işçi vardiya saatlerinde insanların duraklarda servis beklediği görülmektedir. Vardiya saatlerinde çok yoğun bir trafik olur. Özellikle Yıldızkent Kavşağı tam bir trafik keşmekeşi olur. İlçeye sabah 7:00 8:30 – Öğlen 15:00 16:30 – akşam: 18:00 19:30 saatlerinde gelirseniz trafikle karşı karşıya kalabilirsiniz. Kapaklı’da Garanti Bankası, İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıf Bank, Finansbank’ın şubeleri vardır. Kapaklı Alışveriş merkezi Corner Park İsmetpaşa Mahallesinde hizmet vermektedir. Corner Park içerisinde Kapaklı Corner Park Sinema Salonu Lcwaikiki, Mavijeans, Flo, Playland Çocuk oyun alanı, Burger King, Watsons ve alışveriş için Migros bulunmaktadır. Halı Saha olarak Atıcı Spor Kompleksi ve Keleşler Spor Kompleksi bulunmaktadır. İki halı sahada da 2 adet suni çim saha bulunmaktadır.

KAZAK GÖLÜ NEREDE? KAZAK GÖLÜ KAPAKLI İZLENİMLERİM.

Kazak Gölü Kapaklı’da tatil günlerinde çok sayıda misafir tarafından ziyaret edilen piknik ve gezi alanıdır. Peki Kapaklı Kazak Gölü nerede? Kapaklının Kuzeyinde yer alan yapay bir göldür. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı döneminde büyük bir yatırım ile altına beton atılarak su ile doldurulmuştur. Gölün etrafında peyzaj çalışmaları yapılarak sosyal bir alan haline getirilmiştir. Kazak Gölü girişleri ücretsizdir. Gölü çevreleyen alanlarda gelen misafirlerin oturacağı yeşil alanlar ve meşe ağaçlarının içinde bulunan masalar bulunmaktadır. Kapaklı Kazak Gölü içerisinde tuvalet ve güvenlik bulunmaktadır. Eleştirel olarak baktığımda Pazar günleri çok yoğun oluyor. Hafta içi ya da cumartesi günleri gitmenizi tavsiye ederim. Birde Alkol kullanımı çok oluyor Belediyenin bu konuda yeni bir uygulama yapması gerekiyor. Gölün etrafında bulunan banklarda çayınızı içerken gölde yüzen kuğuları izleyebilirsiniz.

"<yoastmark

KAMU KURUMLARI

İlçe statüsü ile birçok Kamu Kurumu Kapaklı’ya birimlerini açtılar. İlçe Kaymaklığı Kapaklı Belediye’sinin hemen altında bulunan Pınar Bulvarında bulunmaktadır. Kapaklı Kaymakamı Bülent Hamitoğlu‘dur. Kapaklı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma birimi her ay iki toplantı yaparak Kapaklı’da maddi durumu kötü olan aileleri tespit ederek gıda ve para yardımı yapmaktadır. Kapaklı Kaymakamlığı Personel alımı işlerinin Kamu birimleri üzerinden sağlamaktadır. İlçe Nüfus Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Tarım, İlçe Sağlık, Tapu Müdürlüğü birçok vatandaşımıza hizmet vermektedir. Öte yandan Kapaklı’da 100’ün üzerinde Dernek vardır ancak faal olarak hizmet veren 20 civarı dernek vardır. Bunlar; Küçükyaylalılar Derneği, Kömürköylüler Derneği, Uzunköprü Meriçliler Derneği, Samsunlular Derneği, Amasyalılar Derneği, Sinoplular Derneği, Ordulular Derneği, Emlakçılar Derneği, Pazarcılar Derneği vb. gibi aktif Dernekler bulunmaktadır.

GÖÇ ŞEHRİ

Kapaklımız hakkında bir yazı kaleme alırken bahsetmeden geçemeyeceğim. Trakya Bölgesinde yer alan İlçenin kaderi Sanayi Bölgesi ve fabrikaların buraya gelmesi ile başladı. 1986 yılından önce sadece Kırklareli İstanbul yolu üzerinden bulunan bir köydü. Sanayi Bölgesinin gelmesi ile İstanbul Hadımköy taraflarında hizmet veren birçok firma işletmelerini Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesine taşıdı. Kapaklı’nın göç hikayesi de böyle başladı. İlk aileler Samsun’dan geldiler. Nüfus dağılımına bakıldığından en çok göç gelen şehir Samsun şehrimizdir. Günümüzde halen her gün birçok kişi Kapaklı’yı yaşam alanı yapmaktadır. İlçe 81 ilimizden göç alırken başlıca şehirler; Samsun, Ordu, Amasya, Kırklareli, Edirne, Sinop, Trabzon, Artvin, Kars, Erzurum, Giresun vb. gibi ismini sayamadığım birçok ilden göç almış ve almaya devam etmektedir. Ancak bu düzensiz büyüme ve göç şehrin zaten yetersiz olan altyapısını zorluyor. İmar ve düzensiz büyümeye İnşaat sektörünün patlamasına yol açtı. Kapaklı satılık arsa fiyatları bu göç ile yükseldi. İlçede uygun fiyatlara satılık arsa bulmak zorlaştı. İlçenin büyümesi Pınarça Mahallesine doğru devam etmektedir.

ÖZEL HİZMETLER

Kapaklı’da birçok sektörde hizmet veren özel firmalar bulunmaktadır. Kapaklı Taksi Durakları, Kapaklı Nöbetçi Eczaneler, Kombi Bakım Servisleri hizmetini veren birçok firma vardır. Aras Kargo, Sürat Kargo, Yurtiçi Kargo ve Mng Kargo firmaları da vardır.

HAVA DURUMU

Kapaklı Hava durumu sanırım Sanayi Bölgesinin de etkisi ile değişmeye başladı. En son Kar yağışı 2014 yılında yaşandı. Kışlar kuru bir soğuk oluyor. Rüzgarı hiç eksik olmuyor. Bahar mevsimi bol yağmurlu geçiyor. Yazları ise gündüzleri çok sıcak geceleri ise serin oluyor. Yaz gecelerinde sırtınıza bir hırka almanızı tavsiye ederim. Kapaklı Hava durumu kışın soğuk olması sebebiyle doğalgaz kullanımı artırıyor. Özellikle İlçede ev almak istiyorsanız en son kat almayın eviniz ısınmaz.

CAZİBE MERKEZİ PINAR BULVARI

En aktif caddesi Pınar Bulvarı’dır. Yaz akşamları eşinizle çıkıp alışveriş yerlerine bakabilirsiniz. Bu cadde üzerinden Giyim, Elektronik, Kuyumcu, Kasap, Kırtasiye gibi birçok dükkanı bulabilirsiniz. İlçeye geldiyseniz Pınar Bulvarında bir tur atmanızı tavsiye ederim. Belediyemizin Pınar Bulvarını daha güzel bir cadde yapıp halkının Çerkezköy’e olan bağımlılıktan kurtarması en büyük temennimdir. 2021 yılı itibariyle Pınar Bulvarı daha güzel bir hale getirildi. Bunun yaşanmasında katkısı olanlara şükranlarımızı sunarız.

pınar bulvarı

Kapaklı’da Ev Kiraları Ne Kadar

İlçede ev kiralamak isteyenler evlerin büyüklüğüne ve mahallesine göre bir bedeli gözden çıkartmak zorunda kalacaklar. Öncelikle İlçeyi iki ana bölümde değerlendireceğim. Birinci kısım benim semt içi olarak adlandırdığımız daha taşra bir yaşamın olduğu kısım olan Cumhuriyet Mahallesi ve Atatürk Mahallesi ikinci kısım ise daha elit bir kesimin yaşadığı Yıldızkent ve Emlak konutları bölgesidir. Cumhuriyet Mahallesi ve Atatürk Mahallesinde ev kiraları 500 TL den başlayıp 800 TL ye kadar gitmektedir. Yıldızkent ve Emlak konutlarında ise bu rakam ev büyüklüklerine göre 1200 TL ye varan fiyatlara gitmektedir. Yani Kapaklı’da ev kiralamak için ortalama aylık 700 TL gibi bir rakamı hesaplamamız gerekiyor. Benim tavsiyem Emlak konutlarında bir evde kalmanızdan yana olacaktır.

Kapaklı Semt Pazarı Hangi Günler Kuruluyor?

İlçenin Semt Pazarları haftanın 3 günü Kapaklı’nın belli başlı mahallelerinde kurulmaktadır. Pazar Günleri Atatürk Mahallesi İstiklal Caddesinde sabah 09.00 akşam 20.00 saatleri arasında, Perşembe Günleri Bahçelievler Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Caddesinde kurulmaktadır. Cuma günleri ise İsmetpaşa Mahallesi Emlak Konutları Bölgesinde kurulmaktadır. Kurulan semt pazarında meyve sebze çeşitleri, giyim ayakkabı, kırtasiye gibi birçok ürünü bulabilirsiniz.

Kapaklı Siyasi Partileri

Kapaklı’da aktif olarak siyaset yapan 7 adet siyasi parti bulunmaktadır. Bunları sayarsak Ak parti, Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Deva Partisi, Gelecek Partisidir. İlçenin siyaseti nüfusun artması ile gün geçtikçe zorlaşıyor. Yoğun göç fikir ayrılıklarını da beraberinde getiriyor. Siyasi olarak hareketli bir ilçedir.

2021 Yılı itibariyle siyasi parti ilçe Başkanları

Ak Parti Recep Biyik, CHP Erdinç Yılmaz, İyi Parti Yusuf Çetin, MHP Çağlar Bütün, DEVA İlhan Turhan, Saadet Partisi Hasan Karakoç dur.

Kapaklı İnternet Altyapısı nasıl? Hangi Operatörlerden İnternet almalıyım?

İlçemizde yaşayanların çoğu fabrikalarda çalıştığı için evlerine geldiklerinde genellikle tek eğlenceleri web sayfaları oluyor. Kimi Kapaklı Haberleri sayfalarına bakıyor. Kimi Kapaklı İş ilanları aramaları yapıyor. Kimisi Satılık Daire fiyatlarına bakıyor. Peki Kapaklı’da hangi operatörlerden İnternet servisi almalıyız. Ben Türk Telekom, Superonline ve vodafone kullanmış biri olarak tavsiyem fiber altyapısı güçlü olan Vodafone olacaktır. Tüm Kapaklı’ya fiber altyapı kabloları çeken Vodafone sınırsız hızlarda İnternet sağlayabiliyor. Hoş bu İnternet hizmeti de zaman zaman kopmalar yaşıyor ama Vodafone nispeten daha iyidir.

Kapaklı Yemek Firmaları? Yemek nerede yenir?

Son zamanlarda sık sık gittiğim Canan Usta Bafra Pide Salonu gerçekten çok güzel burada açık ayran içebilirsiniz. Ayranına bayıldım. Ayrıca Canan Usta’ya Yemek Sepeti üzerinden sipariş verebiliyorsunuz. Kapaklı’da lahmacun siparişi vermek için Lezzet Sarayı Şanlıurfa kaliteli bir firmadır. Öte yandan çok sayıda dönerci ve kokoreççi var. Ancak kokoreç için Kral Kokoreç tavsiyemdir. Çiğ köfte yemek istiyorsanız Arsemia Çiğ köfteden siparişlerinizi verebilirsiniz. Bu firmaların tamamından yemek yiyorum ve ben genel olarak lezzet ve servisten memnunum.

Haber Siteleri

Kapaklı İlçesinde hizmet veren bazı haber siteleri hakkında bilgi vereceğim. Kapaklı Gazetesi, Bakış Gazetesi, Gündem Gazetesi, başlıcalarıdır. Ayrıca İnternet gazetesi olarak hizmet veren Kapaklı Haber gazetesi’de vardır.

Yaşadığım İlçe hakkında yazdığım yazı dizim yeni konu ve gezilecek görülecek yerler hakkında devam edecek. Sizlerde İlçemiz hakkında fikir görüş önerileriniz varsa yorum bölümünden iletişim kurarak. Daha yaşanabilir bir Şehir için bana dönüş sağlayabilirsiniz.

Çok gelen bir soru olduğu için Çerkezköy Nereye Bağlı sorusunu da yazımda cevaplamak istiyorum. Çerkezköy İlçesi Tekirdağ iline bağlıdır.

Youtube Sayfama Abone Olabilirsiniz.

Kapaklı Web Tasarım Sayfamdan sizde web sitenizi yada Google seo talebinizi yapabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunlar Popüler

Son Yorumlar