Ana Sayfa Kimdir Saba Tümer Kaç Yaşında? Saba Tümer Kimdir?

Saba Tümer Kaç Yaşında? Saba Tümer Kimdir?

Saba Tümer Kaç Yaşında? Sabah Tümer Kimdir? Saba Tümer Hayatı? Saba Tümer evli mi? gibi sorunlarınıza cevap bulacağınız bir kimdir yazıma daha hoş geldiniz.

Özellikle attığı kahkahalar ile televizyonların gülen yüzü olan Saba Tümer ve hayatı ile ilgili topladığım bilgileri sizlerle paylaşacağım. Biraz eleştiri biraz övgü hepsinden olacak.

Hayatı

Güzelliğinden de anlaşılacağı üzere İzmir doğumlu olan Saba Tümer. 5 Aralık 1970 yılında İzmir Alsancak’ta dünyaya gözlerini açtı. Sanırım Saba Tümer Kaç Yaşında? sorusunun cevabını küçük bir matematik hesabı ile anlıyoruz.  İlk ve Orta Eğitimini İzmir’de tamamlayan Tümer Lisans Bölümünü de İzmir de bulunan Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünü bitirerek tamamladı. Hayatını Bekar olarak sürdürmektedir.

Kariyeri

Gazetecilik bölümünü bitirmesinin ardından sunuculuğa merak saran ve bu konunun en başarılı sunucularından olan Gülgün Feyman’dan diksiyon dersi almak için İstanbul’a giden Saba Hanım maalesef Feyman’dan olumsuz yanıt alır. Sonrasında pes etmeyen Tümer TRT Spikerlerinden Günay Oğuz’dan diksiyon dersleri alarak başarılı bir sunucu olur. İlk işi olan EGE TV nin ardından tüm Türk halkı tarafından tanınıp sevileceği NTV kanalına geçiş yapar. NTV kariyerine 1997 yılında başlayan Tümer 5 yıl boyunca izleyenlerin takdirini toplamayı başarır.

NTV sonrası dönemin Haber duayenlerinden olan Reha Muhtarın Show Tv sinde çalışmaya başlar. O dönemde Reha Muhtar ile Ana Haber’in en çok izlendiği dönemlerdir. Bir süre bu kanalda dış haber sorumluluğu görevi yaptıktan sonra SKY TÜRK ekranlarında Serdar Akinan ile ‘Ne var Ne yok’ programını sunar. İşte Programdan bir video; Saba Tümer Eski halini bu programda izleyebilirsiniz.

Ne var ne yok programının ardından ağır siyasi programlardan sıyrılan Saba Tümer, Saba Tümer’le bu gece adlı programı sunmaya başlar. Ve sonunda kendi tarzını bulmuştur. Hoş mizacı güler yüzü, biraz sivri dili ile kısa zamanda Türk halkı tarafından sevilir. Sırasıyla Okan Bayülgen ile haber makinası, Pakize Suda ile ‘Lütfen bu konuya girmeyelim’ gene Cem Özer ile Haberiniz var mı adlı programları sunar.

Saba Tümer’le bu gece programını çok sevdiğimiz için birçok kanalda CNNTÜRK, HABERTÜRK, SHOWTV gibi kanallarda bu programı yapar. Programa özellikle tanınmış sanatçıları çağırarak adeta sorulmamışları sormaya ve kahkahalarıyla katılanları ve izleyenleri büyülemeye devam eder.

Son olarak 27.12.2020 tarihinde katıldığı İBOSHOW programında gördüğümüz Saba Tümer yıllanmış şarap gibi halen dimdik ayakta olduğunu gösterdi.

Halen TV8 kanalında ‘Saba ile oyuna geldik’ programını sunmaktadır.

İlginç Röportajları

Habertürk gazetesine verdiği bir ropörtaj da ‘çocuğumu orgazm olarak doğuracağım’ diyerek garip bir habere imza atmıştır. İlk kez bu şekilde bir doğum tekniği duydum. İşte o röportajda bir kesit;

“Doğurursam ben de böyle bir doğum istiyorum. Mutlu bir çocuk getirmek istiyorum dünyaya. Orgazm doğumda, çocuğun plesentası 48 saat kesilmiyor. Baba ve anne çocuğa o sevgiyi vermeye devam ediyorlar, ayrılmıyorlar.”

Son olarak en sevmediği hareketin programına bilim adamı yada konusunda uzman birini konuk olarak aldığında halkın anlayamayacağı şekilde konuyu anlatması olduğunu da anlatmadan geçemeyeceğim.

Saba Tümer instagram hesabı

Son olarak sizlere Sabah Tümer Kahkahalarıyla dolu bir video bırakıyorum. Saba Hanımı seviyoruz. Saygılarımla.

İbo Show Yılbaşı Özel Konuları

Engin Nurşani’nin hayatını okumak ister misiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunlar Popüler

Son Yorumlar