Ana Sayfa Wordpress Wordpress Anasayfa Düzenleme ve Wordpress Anasayfa Eklentisi

WordPress Anasayfa Düzenleme ve WordPress Anasayfa Eklentisi

Wordpres Anasayfa Düzenleme ve WordPress Anasayfa Eklentisi

WordPress anasayfa düzenleme, Worpdress anasayfa değiştirme, WordPress ana sayfa ayarlama dersimize geçmeden önce hiç wordpress bilgisi olmayanlar için kısa bir bilgilendirme yapacağım.

WordPress Nedir? WordPress hazır bir web sitesi şablonudur. Wordpres Yazılımı blog siteleri için tasarlanmıştır. Ancak dünya genelinde birçok web sitesi benim sitemde dahil wordpress hazır site şablonu ile çalışmaktadır. Bu derste WordPress kurulumu işlemlerinizi tamamlamış olduğunuzu varsayarak bir anlatım yapacağım.

WordPress Ana sayfa Ayarlaması Nasıl Yapılır.

WordPress sitenizin benimsitem/wp-admin/ admin sayfasına girin. WordPress anasayfa kullanımında iki seçeneğiniz var. Sabit bir sayfa kullanabilirsiniz. Ya da istediğiniz yazı sayfanızı Anasayfa olarak kullanabilirsiniz. WordPress temalarında genellikle Home – Anasayfa  yada tema adınızı içeren anasayfa ayarları sitenizin Sayfalar bölümüne otomatik olarak yüklenir.

İZLENECEK YOL → GörünümÖzelleştirAnasayfa sayfa ayarları içine girerek Sabit bir sayfa seçeneğini seçiniz. WordPress anasayfa değiştirme işlemini aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.

wordpress anasayfa ayarlama
wordpress anasayfa ayarlama

Ayarımızı yukarıdaki gibi yaptıktan sonra Sayfalar Bölümünden seçtiğimiz WordPress sayfa düzenlenme ayarlarına geçebiliriz.

WordPress Anasayfa düzenleme Ayarları

Admin panelinde bulunan sol menüden Sayfalar → Seçtiğiniz Anasayfa sayfasına girin.

wordpress anasayfa düzenleme
wordpress anasayfa düzenleme

Bu aşamadan sonra Kullandığınız Temanızın Sabit Anasayfa ayarlarını kullanacağınız gibi bu tasarımı beğenmediysen size çok güzel bir eklenti önerim olacaktır. Eklentiler → Yeni Ekle → Arama kısmına Elementor Sayfa Yapıcı yazınız. Çıkan ilk 4+ milyon indirmesi bulunan temayı Hemen Yükle tıklayıp etkinleştiriniz.

Elementor Sayfa Yapıcı
Elementor Sayfa Yapıcı

Eklentiyi Kurduktan sonra Sayfalar → Tüm Sayfalar → Anasayfanıza tekrar girin. Programı Aşağıdaki alanda göreceksiniz.

WordPress Anasayfa Düzenleme Eklentisi

Ücretsiz olarak belli özelliklerini kullanabildiğiniz bu eklenti ile istediğiniz Wordress Anasayfa Düzenleme ayarlarını yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin hayal gücünüze bağlıdır. Edit with Elementor butonuna tıkladığınızda karşınızda sitenizin anasayfası görsel olarak gelir ve aşağıdaki menüden istediğiniz alanı ekleyebilirsiniz. Hemde sayfanıza bu eklentileri sürükle bırak yöntemi ile yapabilirsiniz.

Elementor menüleri
Elementor menüleri

Worpdres Elementor Sayfa Yapıcı Ayarları, Menüleri Nasıl Kullanılır.

İnner Section → Bu sitenize yeni Row yani satır eklemenize yarar bu sayede satırlarınızı istediğiniz kadar bölebilir ve bu alanlara logo, Blok, özel html, istediğiniz yazılar, slider ekleme gibi hayal gücünüze göre istediğiniz herşeyi ekleyebilirsiniz.

Heading → Bu bölümden sitenize Özellikle Worpress Seo uygulamalarının olmazsa olması <h> etiketine sahip Başlık (title) ekleyebilirsiniz. Unutmayın eklediğiniz başlıklar 60 karakteri geçmemelidir.

İmage → Bu bölümü WordPress Anasayfasında istediğin yere sürükle bırak yaparak istediğiniz boyutlara resimlerinizi ekleyebilirsiniz. Ayrıca pro sürünle WordPress anasayfa slider ekleme özelliği de gelmektedir.

Text Editor → Text editör ile sayfada istediğiniz yere yazacağınız metinleri ekleyerek sayfanızın içeriğini geliştirebilirsiniz.

 Video → Sayfanıza youtube yada iframe video ekleyebilirsiniz. Bu sayede kullanıcılarınız Anasayfa da istediğiniz videoyu gösterebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Link bölümüne youtube videosunun linkini eklemek olacaktır.

Button → Bu özellik ile sayfalarınıza birbirinden renkli butonlar ekleyebilirsiniz. Örneğin yazılarınıza Devamını oku buton yapabilirsiniz.

Divider → Sayfalarınızda bölmek istediğiniz alanları divider sayesinde bölebilirsiniz. İstediğiniz alanı istediğiniz renk çizgi ile ayırabilirsiniz.

Spacer → Sayfanızda kutular oluşturmanızı sağlar. Bu kutuların boyutlarını istediğiniz yapabilirsiniz.

Google Maps → Adından da anlayacağınız üzere Google Maps üzerinden bulunan haritaları wordpress anasayfa düzenleme işleminizi yaparken sitenize ekleyebilirsiniz.

İcon → istediğiniz iconları sayfanızda eklemek istediğiniz yerlere icon sayesinde ekleyebilirsiniz.

Basic ekleme sayfasını bu şekilde özetleyebilirim. Pro versiyonuna uygun fiyatları yıllık 50 dolar gibi bir ücret ile sahip olabiliyorsunuz.

WordPress anasayfa ekleme ve düzenleme işlemleriniz yaşadığınız sorunları bu dersimizin detayında yorumlar ile tartışabiliriz.

Whatsapp telefondan telefona kurulum yazımı okuyarak yeni pratik bilgiler okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunlar Popüler

Son Yorumlar